Jak założyć taśmę samoprzylepną na dyspenser?

Dyspensery do taśm samoprzylepnych to obecnie narzędzia, które możemy znaleźć w wielu przedsiębiorstwach. Są to głównie najróżniejszego typu magazyny, w których tak naprawdę każdego dnia zaklejane są kartony. Poza tym, dyspensery są używane w biurach, gdzie również stanowią niezwykle przydatny przyrząd. Należy także zaznaczyć, że na zakup dyspensera decyduje się też sporo osób prywatnych, które szukają najbardziej funkcjonalnych ułatwień wspomagających proces pakowania.

Dyspensery do taśm samoprzylepnych – mocne strony

Z jakiego powodu dyspensery są tak często stosowane? Głównie z uwagi na ich praktyczność, gdyż w dużej mierze usprawniają naszą pracę. Wystarczy jeden łatwy ruch, aby w mgnieniu oka zabezpieczyć karton, paczkę, list, albo też inne przedmioty, w których musi zostać zastosowana taśma. Jest to więc narzędzie, które rzeczywiście usprawnia mozolną pracę wielu osobom.

Co bardzo istotne dyspensery są również niebywale proste w obsłudze. Dzięki specjalnej budowie są one stateczne oraz pozwalają nam szybko i sprawnie zastosować taśmę, ucinając ją w wygodny sposób jedną ręką. Urządzenia te posiadają także wygodny kształt, dzięki czemu bez problemu możemy je trzymać w ręce i korzystać z nich nawet przez dłuższy czas.

Zakładanie taśmy na dyspenser


Przymocowanie nowej taśmy samoprzylepnej na dyspenser nie jest trudne, a zatem z wyzwaniem tym da sobie radę bez wyjątków każda osoba. Także człowiek mniej doświadczony w zaklejaniu przesyłek bez żadnych problemów będzie umiał zamontować nową taśmę na dyspenser, gdy pojawi się tego typu potrzeba.

W pierwszym kroku musimy nałożyć taśmę na kołowrotek, delikatnie ją dociskając. W taki sposób, aby jej kartonowa część w całości oparła się na elementach kołowrotka. Zwróćmy przy tym uwagę na to, żeby taśmę samoprzylepną założyć w taki sposób, by strona pokryta klejem była skierowana w kierunku nożyka, który będzie ją przecinał.

Następnie odsuwamy nożyk w dół oraz rozciągamy kawałek taśmy w taki sposób, by przyległ on do elementu znajdującego się nad nożykiem. Odkładamy nożyk z powrotem w prawidłowej pozycji i dyspenser jest gotowy do użycia.