Jak zorganizować przewóz okien do domu?

Okna należą do obiektów, których transport potrzebuje zachowania nadzwyczajnej przezorności. Prosto rzec, lecz w jaki sposób to uczynić? Transport z uwagi na wymiary okien PCV i ich wrażliwość, polecamy powierzyć korporacji spedycyjnej. Musimy jednak wcześniej pomyśleć o przygotowaniu okien do przewozu. W jaki sposób to zrobić? Okna PCV powinny być zapakowane, oblepione folią stretch. Jeżeli wysyłamy więcej niż jedno okno, umieścić pomiędzy okna dla przykładu papierowy arkusz, żeby zabezpieczał przed zarysowaniami. Najlepszą techniką transportu okien PCV bądź szkła jest zapakowanie na specjalistyczny, wykonany z drewna stojak skonstruowany do transportu szkła. W przypadku gdy dostawca ma na aucie zamontowany stojak do transportu okien PCV, wtedy mogą być one przewożone bez opakowań. Okna PCV będą przewożone taką metodą, iż będą się opierały o stojak. Okna PCV przeważnie powinny być zabezpieczone taśmami i matami, w taki sposób żeby absolutnie nie uległy zepsuciu.

ATENCJA! Warto za każdym razem zapytać transportowca czy też dostarcza stojaków do transportu okien PCV. Czasem potrafią dołożyć oni kolejną należność przy takim zleceniu.

Jak dużo kosztuje przewóz okien PCV?

Wysokość opłaty transportu okien PCV jest zależna od dystansu oraz gabarytów i liczby okien PCV.

Transport okien w Polsce

W momencie transportu pojedynczego okna dla przykładu balkonowego koszt tego transportu stanowi ok. 120-280 pln

Przewóz okien PCV do Słowacji

Sumpt tranzytu okien PCV z terenu Polski do innego kraju osiąga 500 – 1100 złotych

Jak da radę zauważyć przewóz okien do domu jest stosunkowo drogi dlatego powinno się spędzić sporo czasu wyszukując najlepszej propozycji bądź zakupić okna PCV po przyjeździe i absolutnie nie przejmować się przewozem. Owo wyjście oszczędzi nam dużo problemów jednak asortyment na obczyźnie może okazać się niewielki w zestawieniu z Polską, która obecnie jest największym ogólnoeuropejskim eksporterem okien PCV.