Posadzki anhydrytowe w lofcie oraz apartamencie

Wylewki anhydrytowe w bloku bądź apartamencie

Podłoga jest jednym spośród najważniejszych wątków remontu. Częścią składową rozstrzygającą o jej trwałości jest wylewka. Dobrze zrealizowana wylewka musi być pozbawiona spękań, równa, odporna na zabrudzenia a do tego stosunkowo natychmiast schnąć.

W przypadku ogrzewania spod podłogi wylewka potrzebuje przewodzić ciepło instalacji grzejnej.

Idealnie równe i gładkie posadzki

Własnością wylewki anhydrytowej jest niemal doskonale równa a do tego gładka nawierzchnia. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej dodaje jej rzeczywiste cechy samopoziomujące, co pozwala uzyskać idealnie płaskie oraz jednolite posadzki. Wykonanie wylewki jest bardzo proste. Nie wymaga używania specjalistycznych narzędzi budowlanych, dlatego można ją przygotować samodzielnie, redukując tym samym koszt prac budowlanych. Na wierzchu wylewki anhydrytowej nie powstaje powłoka spieku, innymi słowy nie potrzebuje ona specjalistycznego wygładzania.

Niedługi okres realizacji

Wylewkę anhydrytową wykonuje się szczególnie prosto oraz natychmiast. Etap konstrukcji mieszkań uległ w minionych latach znacznemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i wykonawca szuka metody, która gwarantuje zrealizowanie założonego celu przy jak najszybszym terminie realizacji. Wykorzystanie wylewki anhydrytowej wprowadza swobodę wykonania ogromnych powierzchni w szybkim okresie czasu i przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich sumptów robocizny.

Krótki czas wysychania

Wyjątkowo znaczącą cechą charakterystyczną wszelkich wylewek anhydrytowych jest krótki czas schnięcia. Uzależniony on jest od trzech głównych czynników: grubości wylewki, temperatury otoczenia plus rotacji powietrza. Doskonałe właściwości wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych sprawiają, iż jesteśmy w stanie przygotowywać je w cieńszych warstwach (np. na warstewce styropianu starczy wyłącznie 35 milimetra). Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od cementowych bynajmniej nie wymagają okresu konserwacji. Przekłada się to na to, że już po dwóch dobach od położenia jest możliwość pomieszczenie wywietrzyć, tworząc cugi.

Podsumowując, minimalna grubość a także sposobność względnie prędkiego wietrzenia owocują, że czas wysychania wylewek anhydrytowych ulega zdecydowanemu skróceniu w przyrównaniu do tradycyjnych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych stworzonych na ogrzewaniu podłogowym czas wysychania robi się dużo krótszy, ponieważ już 7 dni licząc od przygotowania można uruchomić nagrzewanie (wylewki standardowe po 28 dniach). Szybszy okres schnięcia wylewki przekłada się na możliwość szybszego zainicjowania prac okładzinowych, innymi słowy zmniejszenie czasu ukończenia budowy.