Czy firma wykonująca usługi budowlane powinna mieć pozwolenia?

To coś całkowicie oczywistego, że w przeważającej większości firma budowlana powinna posiadać stosowne zezwolenia. W Polsce, ale ogólnie to nie jesteśmy jakimś wyjątkiem. No przynajmniej w akurat tym temacie…

Co jeżeli najzupełniej zignorujemy kwestię posiadania pozwoleń? Cóż, byłoby dosyć dziwne, gdybyśmy we właśnie taki sposób podchodzili do tematu pozwoleń. W końcu to żaden sekret, że najzwyczajniej powinniśmy w odpowiedniej porze zgłosić się po potrzebne zezwolenia. Pozostaje mieć nadzieję, iż doskonale zdajemy sobie sprawę z owego faktu. Jeśli jednakże i tak zdecydujemy się zignorować ten temat, musimy najzwyczajniej oczekiwać sporej ilości problemów.

Np. będziemy musieli zapłacić karę – bardzo często owe kwoty są poważne. Do tego grozi naszej firmie nawet konieczność rozbiórki. Dom postawiony, wszystko niby fajnie, lecz tutaj się okazuje, że mamy spory problem. Takowe kłopoty są w stanie spowodować naprawdę dużo reperkusji. Przecież nikt nie powiedział, iż prowadzenie firmy budowlanej jest takie proste. Jednak jeśli będziemy grać wedle reguł, zapewne wszystko będzie w porządku.

Wcale nie jest powiedziane, iż pozyskanie pozwoleń jest czymś łatwym, przecież biurokracja w Polsce jest problemem, dotyka każdego. Bądź co bądź w sumie nie ma jakiejś alternatywy. Skoro chcielibyśmy postawić dom albo jakiś inny budynek, powinniśmy postarać się o pozwolenie. W przeważającej większości to tylko formalność, lecz jaka istotna formalność. Musimy o tym pamiętać!