Taśmy – jaki model zamówić?

Wyrażenie taśmy samoprzylepne jest wyjątkowo wszechstronne i dla tego zapewne pod takim pojęciem byłaby możliwość sklasyfikować sporo ich modeli. Z oczywistych względów opiszemy tutaj wyłącznie te służące do zaklejania kartonów i przeróżnych paczek, określane taśmami pakowymi. Podane poniżej wiadomości, potrafią pomóc w doborze modelu, który to będzie najbardziej rozsądny pod względem jakościowym a do tego cenowym.

Główny podział oraz zastosowanie taśm samoprzylepnych

AKRYL – najpospolitsze taśmy oraz najczęściej zamawiane także w naszej hurtowni z racji na niedużą cenę. Podwaliną jest tu wodny klej na bazie akrylu, jaki doskonale sprawdza się po pierwsze na gładkich i stosunkowo śliskich powierzchniach (papier, okleina itp.). Dedykowane są do używania w temperaturach powyżej zera i w każdym miejscu tam, gdzie nie jest żądana wytrzymałość na deszcz.

TECHNOLOGIA HOT MELT – zaimplementowany klej, to kauczuk chemiczny ewentualnie laboratoryjnie przekształcany. Oprócz większej opłaty, od taśm wykonanych z akrylu wyróżnia je ociupinę mocniejsza siła spajania, lecz nie aż tak, żeby przelicznik jakości do należności uznać za idealny. Są również bardziej odporne na wilgotność lecz także sugeruje się stosowanie ich wyłącznie w dodatnich temperaturach.

SOLVENT – są droższe od wyżej wymienionych ale mają niezaprzeczalnie najlepszy stosunek jakości do wartości. Najmocniejszą przyczepność gwarantuje klej z naturalnego kauczuku, dzięki któremu wyśmienicie działają tak na równych, jak i chropowatych płaszczyznach. Po sklejeniu są niełatwe do oderwania oraz niewrażliwe na wilgotność. Istotne znaczenie posiada również to, że jest możliwość je wykorzystywać i nie odrywają się w ujemnych temperaturach. Polecamy taki typ taśm klejących, szczególnie do zaklejania pakunków.

Nim wybierzesz oraz kupisz – przydatne wskazówki

Jeśli zastawiasz się nad doborem specyficznego typu taśm klejących ewentualnie chcesz skorzystać z propozycji innego hurtownika, zaznajom się z poniższymi poradami:

Nigdy nie kupuj taśm marki NoName! – zwykle najtańsze, niewiadomego pochodzenia ewentualnie importowane z Chińskiej Republiki Ludowej i godnej pożałowania jakości:

  • krótki okres użyteczności – od razu tracą cechy
  • konieczność zaklejania wokół całej paczki – 2 x wyższe zużycie
  • zakleisz pakunek po południu natomiast rano odklejona taśma będzie tkwiła z boku
  • rzadko mają rzeczywiście taką długość, jak podawana
  • zamiast przyoszczędzić, faktycznie poniesiesz wyższe koszty plus problemy