Wyklejanie samochodu folią – jak się do tego zabrać

Wyklejanie pojazdów folią jest stosunkowo modnym na rodzimym rynku zwyczajem na uchronienie oraz zmianę odcienia nadwozia. Najznaczniejszą popularność zdobyło pośród firm posiadających konkretną liczbę pojazdów jako metoda zunifikowania pojazdów tudzież umieszczenia na nich zawartości marketingowych.
Rosnąca liczba zwyczajnych posiadaczy aut decyduje się na ich oklejenie taśmą ze strony www.protape.pl. Wprowadza to wielkie możliwości na całkowite zmiany, bez potrzeby wprowadzania innego lakieru na całe auto albo samochodu kawałki.

Korzyści wyklejania pojazdu okleiną

Korzyści z obklejenia auta przy pomocy okleiny jest sporo. Jest to powłoka bardzo mocna, chroniąca lakier przed zarysowaniami. Niemało właścicieli aut decyduje się na tenże środek po nabyciu nowego modelu wprost z salonu. Nierzadko dopłata za odmienne wersje kolorystyczne jest niedorzecznie wysoka, a w zestawieniu z wydatkami finansowymi poniesionymi na okleinę oraz realizację montażu totalnie nieopłacalna. Ta okleina ochrania lakier przed zniszczeniami: odpryskiwaniem, zadrapaniami, oraz ponadto płowieniem w rezultacie wpływania promieni słońca. Jeśli bynajmniej nie mamy zdefiniowanej planowanej barwy, możemy zadeklarować się na okleinę przeźroczystą, która stanie się zwyczajnie dodatkową powłoką na oryginalnym lakierze. Wyklejać można także samochody używane, wówczas okleina może pełnić rolę kamuflażu specjalnie dla już istniejących niedociągnięć lakieru. To idealny sposób na ożywienie wyglądu własnego auta.

Dochodzi tutaj niewątpliwa wartość wizerunkowa. Dostępna jest różnorodna gama barw oraz grubośći oklein samochodowych. Jest możliwość wybierać w kompletnej rozpiętości barw, nierzadko nieosiągalnych w salonach motoryzacyjnych. Dostępne są dodatkowo opcje metalik, półmatowe, w kolorze tak zwanym kameleonowym które zmieniają kolor zależnie od miejsca obserwacji tudzież rozpowszechnione powłoki przedstawiające powłokę karbonową, na przykład do wdrożenia na atrapie chłodnicy, osłonie lusterek bocznych albo wyczynowym spoilerze. Dołożą niespotykanego charakteru naszemu pojazdowi.

W jaki sposób wykleić samochód okleiną?

Metoda wyklejania okleiny kolorowej jest nieco kłopotliwa i wymaga ociupinę biegłości. O ile na skromnych elementach możemy zaradzić sobie samemu, to jeżeli chcemy przeobrazić ton całego auta, warto zgłosiść się do zawodowca lub wyselekcjonować usługę w profesjonalnym warsztacie. Samochód powinien być na początku uważnie wyczyszczony ze wszelakich zabrudzeń znajdujących się na jego powierzchni. Trzeba je dokładnie spłukać oraz wyeliminować wszelkie pozostałości szamponu, kremów i innych produktów wykorzystanych do jego mycia.

W jaki sposób się troszczyć o samochód wyklejony folią?

Folia koloryzująca nie jest przesadnie kłopotliwa w użytkowaniu. Nie powinno się jej jedynie wystawiać na nadmiernie mocne tarcie i uszkodzenia agresywnymi preparatami chemicznymi oraz sterylizującymi. Poniekąd wypada unikać myjek automatycznych. Folię wolno czyścić, przy użyciu myjki ciśnieniowej, szamponów, wosków. Odpowiedniej jakości okleina nie ulegnie odkształceniu albo ciemnieniu na słońcu.